Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

logo         

Originální a netradicni dárky podle vztahu

Každý má kolem sebe spoustu lidí, které je možné zařadit do několika skupin. Tyto skupiny jsou tvořeny podle toho, jaký vztah s danými lidmi máte. Základní skupiny jsou tedy: známí, kolegové (spolužáci), přátelé, rodina a partner či partnerka. Jakmile chcete koupit dárky pro někoho z určité skupiny, měli byste dávat pozor na určité zavedené standardy, které určují, jaké dárky jsou a jaké již nejsou vhodné. Stejně tak je dobré brát v potaz, že je od Vás určitý typ dárků přímo o čekáván.

V následujících řádcích se dočtete, jaké dárky je vhodné vybírat pro muže i pro ženy, kteří se nacházejí v daných skupinách a dáme Vám zde také několik tipů na originální a netradiční dárky. Nicméně je třeba podotknout, že často může být například váš kolega velmi dobrý přítel a je tedy třeba muže kolem Vás zařazovat do skupin ne podle měřítek společnosti, ale podle Vašich vlastních měřítek.

Originální a netradiční dárky – známí

Jako známé označujeme lidi, které známe pouze okrajově. U velkých rodin tak můž e te vnímat i vzdálené příbuzné, které vidíte jednou za několik let. Zde je třeba podotknout, že pro tuto skupinu lidí dárky určitě příliš často kupovat nebudete. Nicméně může se stát, že budete pozváni přes jiné přátele nebo známé třeba na oslavu narozenin nějakého známého a je tedy vhodné přinést dárek. Vybrat dárek pro někoho, koho znáte jen od vidění, nebo jste s ním prohodili jen pár slov, není snadné, ale s naší pomocí a s naší nabídkou originálních dárků pro muže to jistě zvládnete. Pokud Vám nikdo neporadí, co má dotyčný rád, snažte se vybrat dárek neutrální. V naší nabídce naleznete neutrální dárky v podobě kvetoucích čajů a pěstitelských dárků.


Originální a netradiční dárky – kolegové (spolužáci)

Kolegové v práci nebo spolužáci ve škole jsou lidé, které si nevyberete. Je to tedy podobně jako v rodině, až na to, že k těmto lidem Vás nic neváže. Vídáte se s nimi téměř každý den a máte k nim vytvořený určitý vztah. To, jestli budete dávat dárky svým kolegům, záleží velmi na tom, jaká je v práci, nebo ve škole atmosféra. Někde si dávají dárky na svátky, narozeniny i Vánoce a jinde se dárky nedávají vůbec. Záleží tedy na atmosféře a také na Vás, protože pokud tradici předávání dárků nemáte, můžete ji zavést! Předávání dárků zlepšuje mezilidské vztahy a vede k lepší pracovní atmosféře.

Dárky pro kolegy nebo spolužáky by měly být především vtipné a měly by d otyčné z aujmout. Nesnažte se kupovat něco, co by se obdarovanému mohlo hodit k jeho zálibám, koníčkům, nebo co by mu mohlo zdobit jeho domov. Takovéto dárky se většinou s úspěchem nesetkají. N aopak vtipné a zajímavé dárky, které jsou do určité míry neutrální a univerzální, jsou ta pr avá vo lba. Podobně jako u dárků pro známe, vám tak vřele doporučujeme dárkovou sadu kvetoucích ča, pěstitelské dárky nebo také lampiony štěstí. Navíc zde můžeme doporučit jako menší dárek Nanopodložku nebo Divoké magnety.


Originální a netradiční dárky – přátelé

Přátele jsou většinou to naprosto nejcennější, co máte a dárky pro ně byste tak měli vybírat co nejpečlivěji. Přátelé jsou skupina lidí, které jste si vybrali a kteří Vám jsou blízcí prostě proto, že jsou takoví, jací jsou. Kolegy ani příbuzné si vybrat nemůžete, ale přátele prošli pomyslným výběrovým řízením a jsou to tedy lidé, kteří Vám naprosto sedí. Vybrat dárek pro přítele, by neměl být velký problém, protože své přátele jistě znáte dost dobře na to, abyste věděli, co mají nebo nemají rádi, a co by se jim třeba mohlo hodit. Dárky pro přátele tak mohou být vtipné, praktické a ve vhodné míře i osobní. V žádném případě ale dárky pro přátele neodbývejte. Vaše přátelství Vám jistě stojí za několik minut výběru. Mimoto Vám zde také nabídneme několik tipů, takže Vám výběr dárků ještě usnadníme.

Tipy na dárky pro přítele:

Drsný hrnek Placatka s kalíšky Chladící půllitr

Tipy na dárky pro přítelkyni:

Perla přání Horké lávové kameny Jahůdková taška

 

Originální a netradiční dárky – rodina

Najít vhodné dárky pro členy rodiny není v našem eshopu jistě žádný velký problém. Téměř veškeré originální dárky, které zde najdete, se mohou úspěšně použít k jakékoli rodinné oslavě a naleznete zde i originální dárky k Vánocům. Konkrétní tipy na dárky naleznete přímo v jednotlivých sekcích Dárky pro muže a Dárky pro ženy, kde jsou dárky rozděleny přímo podle rodinných vztahů.

 

Originální a netradiční dárky – partner/partnerka

Ať již vybíráte dárek k narozeninám, dárek k svátku nebo dárek k jakékoli příležitosti, vždy by měla být hlavním motivem láska a tento motiv by se měl promítnout i do samotného dárku. Když totiž hledáte vhodný dárek pro partnera nebo pro partnerku, hledáte dárek pro toho nejbližšího člověka, kterého na světě máte. A důvod proč je Vám nejbližší, je láska. Samozřejmě můžete vybrat i dárky praktické, vtipné nebo v podstatě jakékoli, o kterých víte, že partnera či partnerku potěší, nicméně dárek z lásky potěší Vaší drahou polovičku vždy – zaručeně! Vhodné originální dárky tedy můžete vybírat přímo v sekci Dárky z lásky anebo poté v sekcích Dárky pro muže a Dárky pro ženy.